U džematu Kopenhagen u Kopenhagenu jutros je klanjan hadžijski Bajram-namaz, koji je predvodio imam Alen ef. Delić.

U hutbi, prilagođenoj bajramskom blagdanu i samom događaju, imam Delić emotivno je naglasio da je ovo posljednji Bajram koji se klanja na ovoj adresi i u ovim prostorijama.

Nakon 30 godina postojanja i djelovanja Džemata Kopenhagen stekli su se uslovi da od mjeseca augusta ovaj džemat nastavi egzistirati i djelovati u novim, vlastitim prostorijama.

Prostorije BKC Kopenhagen bile su ispunjene do posljednjeg mjesta. Zbog velikog prisustva džematlija, safovi su bili maksimalno zbijeni kako bi svi mogli prisustvovati i klanjati Bajram-namaz.

Nakon Bajram-namaza džematlije su jedni drugima čestitale Bajram te u bratskoj atmosferi podijelile radost i sreću uz kahvu, razne poslastice i napitke. Uz druženje su razgovarali, razmjenjivali mišljenja i iskustva, a potom se uputili svojim kućama i porodicama.
Tekst: MA-AJAN
